Spis pomocy
według kategorii
Model szkieletu człowieka, wielkość naturalna, na podstawie
t1 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Model  szkieletu człowieka, wielkość naturalna, na podstawieSzkielet człowieka (model), naturalnej wielkości, na stojaku z kółkami. Starannie wykonany z bardzo trwałego tworzywa sztucznego. Czaszkę (żuchwa ruchoma) i kończyny można odłączać. Wysokość: 170 cm.
Model stawu człowieka z przekrojem podłużnym
t2 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Model stawu człowieka z przekrojem podłużnymRuchomy, zmniejszony (min. 1/2 naturalnej wielkości) model stawu (kolanowego,ramiennego,łokciowego ibiodrowego) umieszczony na stojaku wraz z oddzielnym modelem prezentującym przekrój podłużny. Każde stanowisko uczniowskie w danym momencie zapoznaje się z jednym modelem stawu, dzięki czemu pracownia dysponuje wszystkimi czterema modelami, co jest ważne nie tylko ze względu na możliwość zapoznania się z budową wszystkich stawów, ale także jest pomocne przy omawianiu profilaktyki związanej ze złamaniami.
Model tułowia ludzkiego z głową, 2-częściowy,
1/2 wielkości naturalnej
t3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Model  tułowia  ludzkiego z  głową,  U-częściowy,     1/2 wielkości naturalnej. Model tułowia ludzkiego (1/2 naturalnej wielkości) wykonany z bardzo trwałego tworzywa sztucznego, bez określenia płci. Wyjmowane części:2 połówki głowy,połówka mózgu, 2 płuca, 2-częściowe serce, żołądek, wątroba z pęcherzykiem żółciowym, jelita. Wysokość modelu: 50 cm.
Model żołądka człowieka z owrzodzeniem 1/2 naturalnej wielkości
t4 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Model żołądka człowieka z owrzodzeniem 1/2  naturalnej wielkościPrezentuje budowę wewnętrzną żołądka oraz zmiany patologiczne związane z nieżytami żołądka (różne stadia). Na stojaku. Wymiary: 14xl0xl7 cm.
Mini-modele 3 stóp ludzkich
t5 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Mini-modele 3 stóp ludzkichZmniejszone kolorowe modele stóp: prawidłowej, płaskiej i wydrążonej. Każdy model z jednego boku prezentuje budowę wewnętrzną stopy, w tym układ kostny (prawidłowy lub wadliwy). Wymiary każdego modelu: 6x12x4,5 cm.
Model zęba trzonowego z próchnicą, 10x,2-częściowy.
t6 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Model zęba trzonowego z próchnicą, 10x,Z-częściowy. Model powiększony ok. lO-krotnie w stosunku do naturalnych rozmiarów. Kolorowy. Rozkładany na 2 części. Na podstawie. Wymiary modelu: 19xl2x12 cm.
Model do nauki higieny jamy ustnej
t7 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Model do nauki higieny jamy ustnej. Model demonstracyjny w postaci połączonych elastycznie szczęki i żuchwy z pełnym uzębieniem człowieka, powiększony w stosunku do naturalnych rozmiarów ok. 2x, przeznaczony do prezentacji i nauki higieny jamy ustnej. Dołączona szczoteczka do mycia zębów (proporcjonalnie powiększona).
Zestaw do demonstracji negatywnych skutków palenia tytoniu.
t8 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Zestaw do demonstracji negatywnych skutków palenia tytoniu. Zestaw do praktycznej demonstracji obecności substancji smolistych w papierosach z tytoniem. Zapalony papieros zasysany jest przez model, a w elementach imitujących oskrzela i przestrzeń płuc osadza się smółka,którą można oglądać ibadać w powiększeniu.
powrót do góry
Copyright ® 2011-2016 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa