Spis pomocy
według kategorii
Magnesy sztabkowe, kpl.2
m1 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Magnesy sztabkowe, kpl.2Para magnesów sztabkowych o długości 8 cm każdy, m.in. do demonstracji odpychania i przyciągania (biegunowości) oraz doświadczeń z opiłkami (linie pola magnetycznego). Charakterystyczną cechą jest warstwa kolorowego plastiku na magnesach zapobiegająca zbyt szybkiej utracie cech magnetycznych (rozmagnesowaniu się).
Magnesy sztabkowe, kpl.2
m2 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Magnesy sztabkowe, kpl.2Para magnesów sztabkowych (mniejszych) o długości ok. 4 cm każdy, m.in. do demonstracji odpychania i przyciągania (biegunowości) oraz doświadczeń z opiłkami (linie pola magnetycznego).
Magnes podkowiasty
m3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Magnes podkowiastyMagnes o długości 10 cm ze zworą.
Magnesy neodymowe
m4 2 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Magnesy neodymoweOkrągłe magnesy neodymowe o średnicy 10 mm każdy.
Pudełko przezroczyste z opiłkami, prostokątne
m5 2 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Pudełko przezroczyste z opiłkami, prostokątneProstokątne, przezroczyste pudełko o wymiarach 96x70x10 mm z zamkniętymi wewnątrz opiłkami magnetycznymi do doświadczeń związanych z liniami pola magnetycznego.
Zestaw 2 płytek transparentnych z metalowymi pałeczkami
m6 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Zestaw 2 płytek transparentnych  z metalowymi pałeczkamiDwie transparentne płytki, każda o podstawowych wymiarach ok. 15x7,5 cm z zatopionymi metalowymi pałeczkami umieszczonymi wewnątrz regularnie rozłożonych gniazd (każda płytka zawiera ich prawie 100). Do demonstracji pola magnetycznego.
Opiłki do badania pola magnetycznego, 225 g
m7 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Opiłki do badania pola magnetycznego, 225 gW pojemniku typu solniczka.
Magiczne zjawiska magnetyczne - zestaw demonstracyjny
m8 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
>Magiczne zjawiska  magnetyczne-zestaw demonstracyjnyZestaw kompaktowy umożliwiający przeprowadzenie trzech różnych doświadczeń i "trików" z zakresu magnetyzmu:
1) budowę dużego kompasu z tarczą prezentującą różę wiatrów,
2) budowę układu, w którym magnes "unosi się" na nitce,
3) budowę układu, w którym wiszący magnes "sterowany" jest przez przesuwanie leżących na tarczy magnesów.
Autka poruszane magnesami
m9 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Autka poruszane magnesamiZestaw 2 kolorowych autek oraz 4 okrągłych magnesów. W zależności od ułożenia magnesów w autkach (ich specjalnych otworach) uzyskujemy różne kierunki ruchu i prędkości autek. Zestaw bardzo przemawiający - w sposób przyjazny demonstruje podstawowe właściwości magnesów. Wymiary autek: 10x5x6 cm.
Zestaw 2 magnetycznych różdżek i kulistych magnesów
m10 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Zestaw 2 magnetycznych różdżek i kulistych magnesówKomplet namagnesowanych różdżek i kilku kulistych kolorowych magnesów do testowania magnetyzmu różnych materiałów oraz prezentowania własności magnetycznych w nietypowy, ciekawy sposób. Wszystkie elementy zestawu pokryte są kolorowym tworzywem sztucznym.
Kompas zielony
m11 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Kompas zielonyKompas metalowy z igłą zawieszoną w specjalnej cieczy z boczną miarką, podwójną skalą oraz dwoma "oczkami" powiększającymi, jednym odchylanym, a drugim zatopionym w tarczy do powiększania wartości odczytu. Zamykany. Średnica tarczy: ok. 5 cm.
Elektromagnes - zestaw
m12 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Elektromagnes  - zestawŻelazo wykazuje właściwości magnetyczne dopiero po podłączeniu do źródła zasilania (baterie 4,5 V, prąd stały; nie dołączane). W zestawie dodatkowo: zwora magnetyczna,przewody,rdzeń żelazny,2 proste magnesy.
Magnetyzm kuli ziemskiej- zestaw doświadczalny
m13 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Magnetyzm kuli ziemskiej- zestaw doświadczalnyZestaw składa się z dwóch elementów: modelu kuli ziemskiej z umieszczonym wewnątrz silnym magnesem oraz dwubiegunowego magnesu 3-wymiarowego z rączką, który przesuwany po powierzchni modelu globu ziemskiego prezentuje magnetyzm kuli ziemskiej. Bardzo poglądowe. 3-wymiarowy magnes można także wykorzystywać niezależnie do badania pól magnetycznych innych magnesów.
Eletromagnes "Herkules"
m14 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Eletromagnes HerkulesElektromagnes silny jak Herkules, ponieważ podnosi ciężar o wadze kilkudziesięciu kilogramów, a nie jest dużo większy od dłoni i zasilany jest baterią 9V.

powrót do góry
Copyright ® 2011-2016 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa