Spis pomocy
według kategorii
Stacja meteorologiczna z oprzyrządowaniem zewnętrznym i wyjściem USB
d1 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Stacja meteorologiczna  z oprzyrządowaniem zewnętrznym i wyjściem  USBStacja pogodowa do pomiaru warunków atmosferycznych w jej bezpośrednim otoczeniu oraz współpracująca z trzema zewnętrznymi czujnikami: cz. termperatury i wilgotności, wiatromierzem, deszczomierzem. Zegar i kalendarz kontrolowane radiowo. Dane są uaktualniane na bieżąco i wyświetlane na ciekłokrystalicznym ekranie LCD stacji. Mogą być przekazywane do stacji głównej zdalnie za pośrednictwem fal radiowych o częstotliwości 868 MHz i zasięgu ok. 100 metrów. Stacja może pracować z 5 czujnikami temperatury i wilgotności (w komplecie jeden czujnik). Każdy czujnik ma oddzielne zasilanie. Zmiany czynników pogodowych można rejestrować na komputerze PC (oprogramowanie w j.angielskim z dołączonym tłumaczeniem ekranów). Pamięć stała zapobiega utracie danych w wyniku przerwy w zasilaniu.
Mierzone parametry: • temperatura zewnętrzna:-40ºC do +8OºC, • temperatura wewnętrzna:-10ºC do +60ºC, • wilgotność zewnętrzna iwewnętrzna:0% do 99%, • ciśnienieatmosferyczne bezwzględne:500 hPa do 1100 hPa, • temperatura odczuwalna:-40ºC do +80ºC, prędkość wiatru:0-200 km/h, • kierunek wiatru:0-360º/±22,5º, • zakres pomiaru opadów:0-19999 mm.
Częstotliwość pomiarów z nadajników zewnętrznych: • temperatura iwilgotność:ok.47 s • deszczomierz:183 s • wiatromierz:33 s • temperatura iwilgotność wewnętrzna:10 s.
Zasilanie: • stacja bazowa- 4 x 1,5V LRG M lub/i zasilacz sieciowy 230V AC/DC. • nadajniktemperatury i wilgotności:2 x 1,5V LRGM. • wiatromierz: bateria słoneczna i wspomagająco 2 x 1,5V LR6 AA. • deszczomierz: 2 x 1,5V LR6 AA.
Wymiary i waga: • stacja:220x165x32 mm, waga 231g • nadajnik temperatury: 101x55x24 mm, waga 65g • wiatromierz: 405x375x160 mm /315 g, deszczomierz: 163x177x119 mm /290 g.

W zestawie: stacja wraz z jednym zestawem nadajników, płyta CD z oprogramowaniem do komputera PC, przewód połączeniowy USB, komplet baterii do stacji orazwszystkich nadajników, instrukcja obsługiw języku polskim.
Termometr minimum-maksimum z higrometrem
d2 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Termometr  minimum-maksimum z higrometremProsty termometr maximurn-minimum w plastikowej obudowie, z osłoną typu daszek w górnej części. Zakres: -50...+50 ºC. Wymiary: 250x110x40 mm.
Stacja pogody ścienna(B)
d3 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Stacja pogody ściennaZawiera termometr,  higrometr  i barometr. Do codziennych obserwacji wewnątrz budynku. Na drewnianej podstawie. Wymiary: 470x125x40 mm.
Deszczomierz (do osadzania)
d3 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
DeszczomierzWykonany z transparentnego tworzywa sztucznego. Do nakładania na standardowy kij/pręt. Wymiary: 242x87x87 mm.
Anemometr uczniowski
d3 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Anemometr uczniowskiSpecjalna budowa tego anemometru pozwala na bezpośredni odczyt wartości prędkości wiatru bez konieczności liczenia obrotów. Dodatkowo zaznaczona skala Beauforta. Wykonany z kolorowego tworzywa sztucznego. Może być trzymany w ręku lub umocowany na stałe. Wymiary: 28x19 cm.
Budowanie prostego wiatromierza
d6 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Budowanie  prostego  wiatromierzaZestaw kilku bardzo prostych elementów do budowy prostego "wiatromierza".
Miernik prędkości wiatru i temperatury z wyświetlaczem elektronicznym
d7 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Miernik  prędkości wiatru i temperatury z  wyświetlaczem elektronicznym.Przyrząd do pomiaru prędkości wiatru i temperatury z wyświetlaczem elektronicznym (w ºC lub ºf). Na baterie, z paskiem do zawieszania i pokrowcem. Zakresy: (prędkość wiatru) 0,2...30 m/s, (temperatura) -30...+60 ºC.
Gnomon
d8 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
GnomonGnomon uczniowski z matrycą do nanoszenia obserwacji (do powielania). Ma estetyczną, drewnianą podstawę i zakończony jest nie ostro, lecz oble. Rzuca ostry, wyraźny cień. Wysokość przyrządu: ok. 22cm.
"Słońce, Ziemia i Księżyc w ruchu" (tzw. tellurium), podświetlany
c9 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK

Słońce,  Ziemia   i Księżyc w   ruchuModel umożliwia prezentację wielu zjawisk, m.in. takich jak: dzień i noc, pory roku, fazy Księżyca, zaćmienia, zmiany dzienne oświetlenia, zegar słoneczny, długość cienia,... Słońce reprezentowane jest przez mocne, paraboliczne źródło światła, wokół którego krąży Ziemia (globus o śrenicy 12 cm), a wokół niej Księżyc. Zestaw poruszany za pomocą systemu przekładni; wykonany z tworzywa sztucznego i metalu. Do modelu dołączone są dodatkowe akcesoria (drugi model Księżyca, drugi model Słońca, zegar słoneczny, postać człowieka).

Układ słoneczny - 11 piłek-planet
d10 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Układ słoneczny - 11 piłek-planetUkład słoneczny w postaci kompletu 11 nadmuchiwanych piłek reprezentujących Słońce, Księżyc, Ziemię oraz pozostałe planety układu (w skład zestawu wchodzi "wykluczany" ostatnio Pluton). Bardzo ułatwia omawianie tematu poprzez jego interesującą wizualizację i możliwość aktywizacji całej klasy- piłki są kolorowe i mają duże średnice, od ok. 20 do 90 cm. Komplet łatwy do przechowywania (dołączona wygodna pompka oraz zestaw naprawczy). Planety można też zawiesić pod sufitem na specjalnych zaczepach.
powrót do góry
Copyright ® 2011-2016 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa