Spis pomocy
według kategorii
Kulki - różne
p1 1 kpl. POMOC NAUCZYCIELSKA
Kulki- różneDo doświadczeń z zakresu różnych rodzajów sił oraz własności materii.
Model do prezentacji przemiany energii
p2 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Model do prezentacji przemiany energiiModel do demonstracji jednego z rodzajów sił - siły odśrodkowej. Duże rozmiary modelu (wysokość ponad 40 cm) i widowiskowość pokazu sprawiają, że pojęcie dobrze utrwali się uczniom w pamięci. Model składa się z metalowej prowadnicy zawiniętej przy podstawie w ogromną pętlę (prowadnica od strony wewnętrznej). Doświadczenie polega na uwalnianiu kulkina samej górze prowadnicy i obserwacji toru jej drogi - wbrew sile ciążenia kulka nie spada po dotarciu do górnej części pętli, lecz pokonuje ją i opuszcza "trzymając się" toru, co dowodzi działania siły odśrodkowej.
Równia pochyła z wałkiem, regulowana
p3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Elektroskop demonstracyjny z   elektrodą  rozładowującą i 2 zbierającymiTrwała, wykonana ze stali równia z kątomierzem oraz regulowanym krążkiem. Dołączony wałek, który może być wykorzystywany jako obiekt poruszający się po równi lub obciążnik. W składzie pomocy także szalka do obciążania i przeciwwagi. Długość samej równi: >50 cm.
Różne podłoża do badania tarcia
p4 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Różne  podłoża  do  badania  tarciaDodatkowe podłoża do badania różnicy siły tarcia, m.in. w zależności od podłoża. Przystosowane do wykorzystywania zarówno z równią, jak i z wózkiem i innymi materiałami.
Stoper
p4 2 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
StoperStoper elektroniczny wyświetla czas, godziny, minuty i sekundy oraz dni i miesiące. Sygnalizacja dźwiękowa. Dokładność: 1/100 sekundy.
Wózek do zderzeń i obciążania
p6 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Wózek do zderzeń i obciążaniaDodatkowe podłoża do badania różnicy siły tarcia, m.in. w zależności od podłoża. Przystosowane do wykorzystywania zarówno z równią, jak i z wózkiem i innymi materiałami.
powrót do góry
Copyright ® 2011-2016 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa