Spis pomocy
według kategorii
Zestaw do budowy prostych obwodów elektrycznych
n1 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Zestaw do budowy prostych obwodów elektrycznychZestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, a także testowania włączanych w zbudowanym obwodzie przewodników i izolatorów. Elementy obwodu zamontowane są na płytkach,tak aby widoczny był cały obwód. W skład zestawu wchodzą specjalne magnetyczne przewody połączeniowe, a połączeń elektrycznych dokonuje się szybko i łatwo poprzez specjalne magnetyczne styki znajdujące się po obu stronach każdej płytki. Zasilanie bateryjne (bateria C).
Zegar z "baterią owocową" - zestaw doświadczalny
n2 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Zegar z baterią owocową- zestaw doświadczalnyZegar zasilany owocami i warzywami("ogniwo owocowe")!
Widoczne z boku płytki-elektrody wbijane są w owoc/warzywo, włączane w budowane obwody elektryczne oraz wykorzystywane do badania przewodności różnych materiałów. Zasilanie zegara odbywa się na tej samej zasadzie na jakiej działają współczesne baterie. Dodatkowe elementy zestawu umożliwiają budowę bardzo różnych obwodów elektrycznych, a także dowiedzenie, że prąd elektryczny płynie w zbudowanych przez uczniów obwodach, ponieważ zachodzi reakcja chemiczna pomiędzy metalami a kwasami zawartymi w owocach, warzywach i in. Uczniowie przekonają się także, że w niektórych doświadczeniach do zapalenia diody LED wystarczy jedna cytryna, a w innych potrzeba będzie tych cytryn trzy, a nawet więcej sztuk. W skład zestawu wchodzą: (1) moduł zegara cyfrowego w obudowie prostokątnej (2) elektrody: magnezowa (Mg), aluminiowa (Al), mosiężna (Mosiądz), miedziana (Cu) - 2 szt., cynkowa (Zn) - 2 szt., węglowa (C)x2szt.; (3) dioda LED; (4) przewody - 4 szt.; (5) gumowa rurka (lateksowa); (6) plastikowa rurka; (7) lejek. Do przeprowadzenia doświadczeń niezbędne są także ogólno dostępne materiały takie jak sól kuchenna, soda spożywcza (dostarczane z zestawem "Gleba...") oraz owoce i warzywa.

Hydrocar – jeżdżący model z napędem wodorowym
n3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Hydrocar – jeżdżący model z napędem wodorowymFuturystyczny model pojazdu napędzanego czystym wodorem gromadzonym w wodzie w wyniku wykorzystania ogniwa paliwowego typu PEM (Polymer Electrolyte Membrane). Możemy obserwować tworzenie się tlenu i wodoru w dwóch transparentnych pojemnikach z wodą umieszczonych z tyłu pojazdu. W wyniku zachodzenia reakcji tlenu z wodorem wytwarzana jest energia elektryczna oraz woda (para wodna) – pojazd porusza się cicho, bez wydzielania toksycznych produktów spalania! Napotykając na przeszkodę omija ją bez ingerencji właściciela, a na kokpicie wewnątrz zapalają się niebieskie światła LED. Wymiary: 6,5x15,5 cm (ogniwo fotowoltaiczne); 22x13,5x7 cm (Hydrocar). Warto pamiętać, że samochody tak napędzane jeżdżą już po drogach i zbudowano dla nich stacje wodorowe (zamiast benzynowych).
powrót do góry
Copyright ® 2011-2016 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa