Spis pomocy
według kategorii
Lornetka podstawowa 10x25
a1 2 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Lornetka podstawowa 10x25Lornetka metalowa, 10x25mm, specjalnie gumowana, aby nie wyślizgiwała się z rąk. Ekonomiczna i lekka. Pozostałe parametry: pole widzenia 100m/1000 m; waga 200g. Lornetka posiada na jednym okularze specjalną regulację - umożliwia to osobie o "niesymetrycznej" wadzie wzroku korzystanie z lornetki bez okularów korekcyjnych.
Lupa szklana 3x/100 mm z rączką
a2 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Lupa szklana 3x/100 mm z rączkąKlasyczna szklana lupa z rączką o powiększeniu 3x.
Duża średnica soczewki: 100 mm.
Lupa okularowa 10x, wysuwana
a3 2 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Lupa okularowa 10x, wysuwanaLupa okularowa o dużym powiększeniu wysuwana z metalowej obudowy ochraniającej soczewki przed uszkodzeniem, gdy lupa nie jest używana.
Lupa plastikowa z 3 powiększeniami
a4 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Lupa okularowa 10x, wysuwanaLupa o trzech powiększeniach: 2x, 6x i 8x. Bardzo lekka i poręczna (typu "3 w 1"), wykonana z trwałego tworzywa. Długość lupy: 10 cm (górna soczewka ma średnicę 25 mm).
Mikroskop ręczny 30x, podświetlany
a5 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Mikroskop ręczny 30x, podświetlanyPodświetlany przyrząd optyczny z regulacją ostrości znany jako mikroskop ręczny. Mieści się idealnie w dłoni. Świetnie sprawdza się zarówno w trakcie zajęć stacjonarnych, jak i w terenie. Przyrząd lekki, poręczny i trwały. Zasilany 2 bateriami (do zakupu oddzielnie). Powiększa do 30x.
Pudełko z 2 lupami do obserwacji okazów
a6 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Pudełko z 2 lupami do obserwacji okazówPrzezroczysty pojemnik w kształcie walca, w którego pokrywkę (zdejmowana) wbudowane są 2 lupy (jedna uchylna na zawiasie), dając powiększenie 2x lub 4x. W pokrywce znajdują się otwory wentylacyjne. Na dnie pudełka wtopiono siatkę do szacowania i porównywania wielkości okazów. Wymiary: wysokość 6,5 cm, średnica 6 cm. Umożliwia bezpieczne i humanitarne obserwacje bezkręgowców, także wodnych, a następnie wypuszczanie z powrotem do ich naturalnego środowiska życia.
Pudełko z 2 lupami i miarką, 3-częściowe, do obserwacji okazów.
a7 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Pudełko z 2 lupami i miarką, 3-częściowe, do obserwacji okazów. Przezroczysty pojemnik w kształcie trzech wsuwających się w siebie kolejno (teleskopowo) walców, w którego pokrywkę (zdejmowana) wbudowane są dwie lupy (jedna uchylna na zawiasie), dając powiększenie 2x lub 4x. W pokrywce znajdują się otwory wentylacyjne. W dno pudełka wtopiono miarkę do szacowania i porównywania wielkości okazów. Wymiary: wysokość 8 cm, średnica 7 cm. Bezpieczne, wygodne i humanitarne.
Pudełko z 3 lupami do obserwacji okazów
a5 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Pudełko z 3 lupami do obserwacji okazówRozszerzona wersja Pudełka z 2 lupami... Dodatkowym elementem jest przestrzeń pod pudełkiem głównym z odchylaną lupą boczną oraz umieszczonym ukośnie lustrem – umożliwia to oglądanie okazów z boku oraz od dołu. W dnie pudełka głównego znajduje się miarka (zamiast siatki) do określania wielkości okazu. Bezpieczne, wygodne i humanitarne.
Worek młodego entomologa-poszukiwacza owadów
a5 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Worek młodego entomologa-poszukiwacza owadówZestaw ciekawych i niezbędnych przyrządów do poławiania i obserwacji owadów (ale także innych bezkręgowców) w sposób profesjonalny i humanitarny. W skład zestawu wchodzą: dwa pudełka do zasysania owadów (tzw. ssawki lub ekshaustory), przezroczysty pojemnik nożycowy do poławiania owadów (dług. 21 cm), cztery różne walcowate pojemniki z przezroczystym dnem I pokrywką (średnice: od 3 do 6 cm), trzy płaskie plastikowe pojemniki z przykrywkami (3,5 x 4,5 cm), kartonowy wzornik do szacowania wymiarów okazów, pęseta, pędzelek, lupa w obudowie z trwałego plastiku oraz notes i worek z mocnego tworzywa, który można nosić jak plecak.
Pudełko-nosidło
A10 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Pudełko nosidłoOtwarte pudełko-nosidło z wodoodpornego tworzywa.

powrót do góry
Copyright ® 2011-2016 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa