Spis pomocy
według kategorii
Kamera mikroskopowa Plus na podstawie, analogowo-cyfrowa z mikrofonem
b1 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Kamera mikroskopowa Plus na podstawie, analogowo-cyfrowa z mikrofonemKamera do przenoszenia obrazu z okularu mikroskopu (mono- lub stereoskopowego – w zestawie znajdują się 2 rodzaje adapterów) na ekran odbiornika telewizyjnego lub monitor komputera lub za pośrednictwem projektora multimedialnego na ekran ścienny lub tablicę interaktywną. Kamera umożliwia także wyświetlanie na ekranie obrazu obiektów innych niż preparat, bez pośrednictwa mikroskopu, takich jak na przykład owad, minerał, obrazek, Podłączenie kamery jest bardzo proste – polega jedynie na połączeniu wtyków (sama kamera wsuwana jest w miejsce okularu). Kamera umożliwia prezentację i omawianie obrazu preparatu lub okazu na forum całej klasy/grupy, co ma m.in. tę zaletę, że wszyscy oglądają na pewno ten sam obraz, a ponadto umożliwia prezentację wyników pracy grupy (wyniki eksperymentów, także z komentarzem). Kamera ma własną, wbudowaną soczewkę. Zasilanie kamery: bezpieczne 15 V DC, 400 mA (zasilacz w zestawie). W trakcie pracy z danym preparatem możemy zmieniać obiektywy.
Mikroskop szkolno-badawczy 400x LED
b2 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
MMikroskop szkolno-badawczy 400x LEDPrecyzyjnie wykonany mikroskop z podświetlaczem LED-owym (światło białe) z baterią akumulatorów umożliwiającymi 24-godzinną pracę bez zasilania zewnętrznego. Podczas ładowania baterii można bez przeszkód pracować z mikroskopem. W komplecie zewnętrzna ładowarka. Pozostałe parametry: okular 10x oraz 3 achromatyczne obiektywy: 4x, 10x i 40x wkręcane w tarczę rewolwerową, wbudowana diafragma tęczówkowa oraz kondensor skupiający promienie świetlne. Płynna regulacja natężenia światła. Ostrość obrazu ustawiana pokrętłami zgrubnym i precyzyjnym (makro- i mikro-). Doskonała jakość wykonania oraz obrazu.
Mikroskop 40x-1024x z okularem cyfrowym, w walizce
b3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Mikroskop 40x-1024x z okularem cyfrowym, w walizceMikroskop przeznaczony dla początkujących wyposażony w dwa okulary szerokopolowe WF 10x i WF 16x (? 20 mm) oraz trzy achromatyczne obiektywy DIN 4x, 10x, 40x, co umożliwia powiększenia w zakresie od 40x-1024x (soczewki Barlowa). Dołączony okular cyfrowy umożliwia oglądanie obrazu spod mikroskopu na ekranie komputera w rozdzielczości 640x480 px. Podwójne podświetlenie obrazu (LED) z regulacją natężenia (zasilanie 230V) – przechodzące i odbite – dzięki czemu pod mikroskopem można obserwować nie tylko preparaty mikroskopowe, ale także niewielkie fragmenty skał i minerałów. Stolik wyposażony w sprężynujące łapki do przytrzymywania szkiełek z preparatami oraz przesłonę aperturową w celu regulacji strumienia światła. Dodatkowymi elementami zestawu są: 5 gotowych preparatów mikroskopowych oraz prosty zestaw do wykonywania własnych preparatów. Całość umieszczona w sztywnej rozkładanej walizce z rączką.
Mikroskop stereoskopowy 20x
b3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Mikroskop stereoskopowy 20xMikroskop stereoskopowy do oglądania przestrzennych (także NIEtransparentnych) okazów przyrodniczych, innych niż preparaty mikroskopowe. Nieoceniony do studiowania np. fragmentów skał, minerałów, próbek gleby, próbek metali, owadów, okazów roślinnych (całych lub ich części) itp. W przeciwieństwie do tradycyjnych mikroskopów, niepotrzebne są specjalne preparaty. Efekt stereoskopii (przy przestrzennych okazach – np. owalnej, chropowatej skałce – daje równie wyraźny obraz zarówno górnych, jak i dolnych części) dostępny jest praktycznie dla każdego dzięki korekcie ostrości jednego z okularów (ważne w przypadku nierównomiernej wady wzroku obydwu oczu). Mikroskop powiększa 20x (okulary szerokopolowe: 10x, obiektyw: 2x).
Preparaty mikroskopowe – 75 szt. różnych
b3 1 szt. POMOC UCZNIOWSKA
x ILOŚĆ STANOWISK
Preparaty mikroskopowe – 75 szt. różnych
Szkiełka mikroskopowe podstawowe
b6a 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Szkiełka mikroskopowe podstawoweKomplet szkiełek mikroskopowych podstawowych do wykonywania trwałych, ale głównie nietrwałych (kropla wody,pyłki zebrane z powietrza,itp.) preparatów mikroskopowych.
Szkiełka mikroskopowe nakrywkowe
b6b 1 szt. POMOC NAUCZYCIELSKA
Szkiełka mikroskopowe nakrywkoweKomplet szkiełek mikroskopowych nakrywkowych do nakrywania okazów lub ich fragmentów na szkiełku podstawowym.
powrót do góry
Copyright ® 2011 "JANGAR" Grażyna Gach, Warszawa